BBP Sivas Adayı Doğan Ürgüp

Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas Belediye Başkan adayı olarak Doğan Ürgüp ismini şölen gibi bir programda açıkladı.

BBP, 29 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere Sivas’ta Doğan Ürgüp ile girecek. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Yeni Dönem, Yeni Başkan’ programına katılan Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas Belediye Başkanı olarak Doğan Ürgüp’ü açıkladı.

DOĞAN ÜRGÜP KİMDİR ?

1956 yılında Sivas’ın Uluanak mahallesinde, Ulu Camii karşısındaki bir evde doğdu. Dedesi, Ulu Camii müezzinlerinden ‘Derviş Efendi’, büyük dedesi ‘Abdülvahap Hafız’ ise Ulu Camii’nin imamlarındandı. Babası TCDD 4. İşletme Müdürlüğü’nden emekli Ahmet ÜRGÜP’tür.
İlk, orta ve lise tahsilini Sivas’ta tamamladı.1976 yılında yüksek öğrenimini yapmak için Sivas’tan ayrıldı. 1986 yılında memleketi Sivas’ta ticari hayatın içerisine girdi.

1990 yılında bir grup iş adamı arkadaşıyla Ankara’da hem ticari hem de çeşitli sosyal faaliyetler yürütmeye başladı. 1996 yılında ortaklarıyla birlikte bir boya fabrikası kurarak yerli boya imalatına başladı. Çeşitli dönemlerde “Sivas Kültürel ve Sosyal Yardımlaşma Derneği” yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüttü.


Sivaslı il ve ilçe derneklerinin birliğinden doğan Ankara Sivaslı Dernekler Federasyonu (ASİDEF )’in kurucu başkanı oldu. 2008 yılında ise Sivas Organize Sanayi Bölgesi’nde izolasyon malzemeleri üretecek yeni bir fabrikayı yine iş arkadaşlarıyla birlikte kurdu.

Sivas’ın zengin tarihi ve kültürel mirasını; turizm, madencilik ve hayvancılık potansiyelini ekonomik bir sıçramaya dönüştürme; sosyal, bilgili, özgüveni yüksek insanların yaşadığı bir cazibe merkezi haline getirme ideali ve inancıyla “Sivas Belediye Başkanı Adayı” oldu.

 

BBP Sivas Adayı Doğan Ürgüp” yazısında 49 yorum var.

 1. antalyadailan dedi ki:

  nasıl yani?

 2. remzi nazlım dedi ki:

  sayın dogan ürgüb kemik fabrikasını yıkdınız rahatladınızmı. size oy verenlerin ekmek teknesini başına yıkdınız siz hic allahdan korkmazmısınız.sizin sayenizde 18 yıllık bbp ruhumu yıkdınız cocuğumun sütünden keserek hizmet ettiğim bbp den corlu kurucu üyeliğimden şu andaki yönetim kurulu üyeliğimden bbp den istifa ediyorum

 3. ADEM ÇORUM dedi ki:

  DEĞERLİ BAŞKANIM DOĞAN BEY KAĞITHANEDEN SELAM VE SEVGİLERİMİ SUNUYORUM.SİZİ UNUTMADIK.GÖREVİNİZDE SİZE BAŞARILAR DİLİYORUM.ALLAHA EMANET OLUN

 4. OSMAN MEĞER dedi ki:

  SİVASLAN İLGİLİ AKTİF ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI BELEDİYE BAŞKANIMIZ SN.DOĞAN ÜRGÜP BEYİ TEBRİK EDİYORUM. OSMAN MEĞER/SİVAS GENÇLİK PLATFORMU BAŞKANI.

 5. BİR DOST dedi ki:

  HENÜZ BAŞKAN OLMADAN ÖNCE KENDİSİNİ DESTEKLEYEN BİR VATANDAŞ OLARAK TABİRİ CAYİZSE BAŞKANLIK KOLTUĞUNA OTURDUĞUNDA -O KOLTUĞUN TUZUNDAN MIDIR BİLİNMEZ- ŞİMDİ O DA HALKTAN UZAK OLAN BİR YETKİLİ OLDU.ŞİMDİ ONUN SİVASA OLAN FAALİYETLERİNİ BÜYÜK BİR MERAKLA BEKLİYORUM.ANCAK KAÇINILMAZ BİR GERÇEK VAR Kİ O DA KENDİSİNİN BAŞKAN OLUŞUNUN ARDINDAN NE KADAR ÇOK DEĞİŞTİĞİDİR.

 6. ufuk dedi ki:

  siwas belediye baskanlıgınız hayırlı olsun.yeni görevinizde başarılar dileriz.

  ÇİÇEK TAKSİ PERSONELİNDEN : UFUK TELMAN

 7. ZİYAADDİN HALİT dedi ki:

  SAYIN BAŞKANA BAŞARILAR DİLERİM.İNŞALLAH MUHSİN BAŞKANIN SEVGİSİNİ VERDİĞİ,PLATONİK AŞKI OLAN SİVASA, SİVASIMIZA HİZMET EDER.BAŞKANLA BERABER EKİPİNİDE DOĞRU,DÜZENLİ, HİZMET EHLİ KİŞİLERİ SEÇTİĞİNE İNANIYORUM.MERHUM MUHSİN BAŞKANIN EBEDİ İSTİRATİNDE KEMİKLERİNİN SIZLAMASI BİZİM,SİVASIN,VE SİVASLININ AYIBI OLUR. İNŞALLAH HAYIRLI OLUR. A.E.O.S.L.M.

 8. İLYAS KARAHAN dedi ki:

  MUHSİN YAZICIOĞLUNA YAKIŞIR ŞEKİLDE AYRIM YAPMADAN ÇITAYI DAHADA YÜKSELTEREK SİVASLININ VEFASINA LAYIK BİR ŞEKİLDE DAVRANMANIZI VE HİZMET ETMENİZİ DİLİYORUM.SİVAS KAZANMALI.ÇÜNKÜ HER PARTİDEN SİZE OY VERİLDİ.

 9. yusuf ziya GÜNBAY dedi ki:

  SELAMUN ALEYKUM BEN MEKKEDEN YUSUF ZIYA GUNBAY…

  MEKKEDE CALISIYORUM SECIMLERI BURDAN CANLA BASLA TAKIP ETTIK SIZIN KAZANMANIZA COK MEMNUN OLDUK UMARIM GERCEK BIR SIVASLI GIBI DAVRANIR VE DIGERLERI GIBI SIZDE BIZE SIRT CEVIRMEZSINIZ..
  ALLAH’DAN TEK DILEGIM BUNU YAPMANIZ. HAYATINIZDA VE BELEDİYE BASKANLIGINDA BASARILAR DILERIM ALLAHA EMANET OLUN…..

 10. nadir soydaş dedi ki:

  Sayın başkanım öncelikle sivasımızın başı sağolsun başkanımız Başbuğ Muhsin Yazıcıoğluna allahtan rahmet kalanlara baş sağlığı dileklerimle belediye başkanlığınızı içtenlikle kutluyorum Muhsin başkanımızın yolundan devam edeceğinize inanıyoruz dilerizki öyle olur.sivasa büyük hizmetler yapmanızı bekliyoruz.Selam ve dua ile ESSELAMU ALEYKÜM.

 11. Hüseyin DOĞAN dedi ki:

  Türk Milletinin,İslam Aleminin,hepimizin başı sağolsun.Allah Onu Bizden daha çok seviyordu ve cennetine aldı.Onu hiç Unutmayacağız.
  Belediye Başkanlığınız hayırlı olsun.Tebrik ediyor,Koca Reisin sizi Sivaslılara, Sivası da size emanet edediğini görüyor, Ona,Sivaslılara,Vatana,Millete çok büyük hizmetlerde bulunacağına inanıyorum. Koca reis Sonsuzluğun sahibine yürürken,BÜYÜK BİRLİĞİ gerçekleştirmiştir. Bunun Sivastan başlamasından da ayrıca onur duydum.Gönlümüzde ve Kalbimizdesiniz. BURSA İNEGÖLDEN Hüseyin DOĞAN.Sivas İ.H.Lisesinden kardeşin.

 12. NEZİH ÜRGÜPLÜOĞLU dedi ki:

  MUHSİN BAŞKANA ALLAHTAN RAHMET,DOĞAN BEYEDE BAŞARI DİLİYORUM

 13. ben bazı nedenlerden dolayı akrabalardan uzak kaldım ama hiç
  biri unutulmadı.Kıymetli abim Başkanımız Musin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının ölümü hepimizi yasa boğdu.ama hayat devam ediyor sizin belediye başkanı olmanız bizi çok sevindirdi hayırlı olsun başarılar dilerim Saygılar

 14. Anadolu’dan Yükselen Güneş

  Anadolu’dan Yükselen Güneş Muhsin Yazıcıoğlu

  Anadolu’muzdan yükselen yüksek şahsiyet, partiler üstü dava adamı. Davası uğruna çileli geçen bir ömür.

  Maneviyat âleminin önemli şahsiyeti…

  Bizlerin kıymetli ağabeyi örnek aldığımız başkanımız.

  Hayatı boyunca davasından hiç bir ödün, asla vermeyen kalbi, gönlü güzel, şefkatli nur yüzlü asil tebessümlü can dost, güzel insan mukaddesatçı her zaman mazlumun ve hakkın yanında yer alan aziz hemşerimiz.

  KUTSAL DAVAMIZ İÇİN GÖREVİNİN BAŞINDA HZ. ALLAH C.C. TAKDİR İLAHİSİ DÂHİLİNDE BİR DİRİLİŞ YAŞANDI HAYATTA KALIRSANIZ GAZİ, YÂDA GÜL BAHÇESİNDE RESULÜMÜZÜN YANINDA ŞEHİTSİNİZ…

  HZ. ALLAH C.C. YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN BAŞKANIMIZ MUHSİN YAZICIOĞLU TÜM DÜNYADAKİ İNANAN İSLAM ÂLEMİNİN AKLINDA VE DUALARINDASIN.

  Senin güzel cemalini unutmak mümkün’ mü çektiğin bütün çileler İslam Nizamı adına degilmiydi.

  Sen hep inanan İslam âleminin gönlündesin gözlerimizde yaş dillerimizde RAHMANA yakarış.

  Ey sonsuzluğun sahibi sana ulaşmak istiyorum
  Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde bindiği helikopteri düşen ve halen kendisine ulaşılamayan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun, Mamak Cezaevi’nde 25 yıl önce yazdığı ‘Üşüyorum’ şiiri dinleyenleri duygulandırdı. 12 Eylül 1980 ihtilalinin ardından Mamak Cezaevi’ne konulan ve 7,5 yıl demir parmaklıklar ardında kalan Yazıcıoğlu’nun kaleminden dökülen şiir, özlem, hüzün ve duygu yüklü. İşte Yazıcıoğlu’nun Mamak Cezaevi’ndeyken yazdığı ve okuduğu şiir:
  ‘Üşüyorum’
  Bir coşku var içimde bu gün kıpır kıpır
  Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum
  Gözlerim parke parke taş duvarlarda
  Açılıyor hayal pencerelerim
  Hafif bir rüzgâr gibi süzülüyorum
  Kekik kokulu koyaklardan aşarak
  Güvercinler ülkesinde dolaşıyor
  Bir çeşme başı arıyorum
  Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp
  Mis gibi nane kokuları arasında
  Ruhumu dinlemek istiyorum
  Zikre dalmış her şey
  Güne gülümserken papatyalar
  Dualar gibi yükselir ümitlerim
  Güneşle kol kola kırlarda koşarak
  Siz peygamber çiçekleri toplarken
  Ben çeşme başında uzanmak istiyorum
  Huzur dolu içimde
  Ben sonsuzluğu düşünüyorum
  Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
  Durun kapanmayın pencerelerim
  Güneşimi kapatmayın
  Beton çok soğuk, üşüyorum..

  Mürsel Namlı
  http://www.bizimantalya.com yazarı..

 15. fazlı aslan dedi ki:

  sayın doğan abi senin gibi insanlar az yetişir çalışmalarında başarılar dilerim bir aksaraylı olarak senin o makamı layıkıyla yerine getireceğinden şüphem yok seni yakında her sivaslı yakından tanır

 16. murat dedi ki:

  inşallah sivasımız için hayırlı olur 10000 oyumda olsa hepsin bbp veririm muhsin başkanımızı çok seviyoruz seni seviyoruz sivası seviyoruz sami dönemi kapandı dogan dönemi başladı sivasımıza bir güneş dogdu saygılarımla resmi yarın sabh işe giderken görmek istiyorum her gectikce onu görmek istiyorum inşallah bu mümkün olur

 17. murat dedi ki:

  yeni dönem başkanımız sayın dogan ürgüp yeni görevin hayırlı ugurlu olsun milletimizin başı sagolsun yannız bi hususta çok üzüldüm belediyede muhsin reisin resimlerini göremedim sami bey astırmamıştı oraya küçükte olsa bi resim istiyoruz seni çok seviyoruz saygılarımla sivaslı

 18. ahmet cinni dedi ki:

  sayın başkanım öncelikle hepimizin başı sağolsun allah mekanlarını cennet etsin.

  sizede sayın başkanım hayırlı uğurlu olsun sivas sizin le daha güzel olacak görevleriniz de başarılar dilerim.

 19. Hakan ÜRGÜPLÜ dedi ki:

  Kıymetli abim Sivasımızda sizin gibi değerli birinin adaylığını görmek bizim için bir onur.şimdiden hayırlı olsun diyor başarılar diliyorum Allaha emanet olun Saygılarımla

 20. sevgili yiğenim seni canı gönülden destekliyor şuanda silivride olmam nedeniyle kalben destekliyor başarılar diliyorum kazanacağına ailece inanıyor şimdiden tebrik ediyoruz
  RÜŞRÜ ÜRGÜPLÜ

 21. esra dedi ki:

  sayın başkanım senin beeldiye başkanı olamnı canıı gönülden çok istiyorum sayın muhsin yazıcıoglunun hakkını yedirtme onlara sen daime 1 ol seni çok sdeviyoruz ve başkan olmanı çok istiyoruz ve başımız sagolsun dfiyorum yıldırım ailesinde eda seda esra nuray ve nazımdan size saygılar

 22. oyumuzu düne kadar akp ye verecektik ama sayın başkanımızın anısına bbp sine verdin o oy için canını verdi ona oy ermeyen sivaslıları kınarım…. sayın doğan ürgüp başkan olacak bbp hiç susmayacak .

 23. ahmet çetin dedi ki:

  selam arkadaşlar öncelikle hepimizin başı sağolsun başkanımız muhsin yazıcıoğlunun ruhu şad olsun doğan ürgüp beye başarılar diliyorum sizlerin sivaslıların hepimizin oylarını muhsin başkanımızın partisi olan yiğidin partisi olan BBP ye vermenizi rica ediyoruz

 24. BBPLİYİM dedi ki:

  SİZE DOGAN AMCA DİYORUM ÇÜNKÜ O KADAR YAKIN HİSSEDİYORUM BEN SARKISLALI FATİH SİZİ SEVİYORUZ ALLAH GENEL BASKANIMIZ MUHSIN AMCAMI BIZLERE BAGISLASIN NE OLUR YARABBI ONU BİZE BAGISLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

buy cialis viagra cialis online buy cialis